reklam
reklam
DOLAR 32,9490 % 0.15
EURO 35,3571 % -0.09
STERLIN 41,8605 % 0.11
FRANG 36,8285 % -0.07
ALTIN 2.456,05 % -0,55
BITCOIN 61.755,98 3.019
reklam

CHP lideri Özgür Özel’in cins kedi polemiği

Sokak hayvanlarına yönelik uyutma tartışılırken, hayvanseverler cins hayvan üretimi son bulmadıkça sokaklarda hayvanların bitmeyeceğini vurgulamıştı. Yasal düzenlemeye itirazlar sürerken CHP lideri Özgür Özel’in cins kedi sahiplenmesi tartışmalara yol açt.

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP lideri Özgür Özel’in cins kedi polemiği
reklam

Sokak köpeklerine yönelik yasal düzenlemede ‘uyutma’ ve ‘ötanazi’ yer alması siyasetçilerden sanatçılara dek tepkilere neden oldu. Hayvanseverler ise kırsal alanda üreyen bekçi köpeklerinin yanı sıra cins hayvan üretiminin son bulması gerektiğini, bu hayvanların sokağa atılması nedeniyle popülasyonun azalmayacağını vurguladı.

Bu tartışmalara sürerken, CHP lideri Özgür Özel, sokağa atılmış bir kedinin yavrularından birini sahiplendiklerini duyurdu.

CHP’nin meşhur kedisi Şero’nun yanına arkadaş gelen kedi için Özel, “Narlıdere Belediye Başkanımız Erman Uzun’un bir kardeşini sahiplendiği yerel seçimleri kazandığımız 31 Mart günü doğan 4 kedi yavrusundan birini de biz sahiplendik…”

“Doğduğu gecenin anısına adını Zafer koyduk. Zafer yeni zaferlere doğru Genel Merkezimizde Şero ile omuz omuza hep yanımızda olacak…” dedi.

Bazı hayvanseverler ise kamuoyunda sokak hayvanlarına yönelik tartışmalar sürerken, siyasilerin sokaktaki hayvanlardan sahiplenerek örnek olması gerektiğini savunarak, cins kedilerin üretim ve ticaretine karşı çıktı. Özel “ise Cins olsa ne olur olmasa ne olur 3 kardeşi ile sokağa atılmış sonuçta sahiplenmek hata mı?” şeklinde yanıt verdi.

Özel’e, “Sn Özgür Özel sokağa atılmış bu üretim mağduru yavruların durumuna bugün şahit oldunuz. Merdiven altı üretim, kaçak üretim , bir kere anne – baba olsun üretimi, dövüş üretimi ve kırsal üretim durdurulmak zorundadır”, “İnsanlara örnek olmak adına; cins olmayan sokak hayvanlarını sahiplenip, medyada onları görünür kılmamız gerektiğini düşünüyorum” şeklinde yanıtlar geldi.

reklam