reklam
reklam
DOLAR 32,2893 % -0.07
EURO 34,9060 % -0.1
STERLIN 41,4131 % -0.08
FRANG 36,1380 % 0.01
ALTIN 2.391,44 % -0,98
BITCOIN 66.620,01 -1.659
reklam

‘Kavala’ tartışması büyüyor… FETÖ defterleri açıldı: Ciyak ciyak bağıracaklar

AKP içerisinde yaşanan ‘Osman Kavala’ tartışması devam ediyor. Tuğrul Türkeş’in “Kendisi ‘AK Partiliyim’ diyor. Babasını eşeliyorsun. FETÖ çıkıyor” sözlerine Mücahit Birinci’den yanıt geldi. Birinci, “Bunların damarını yakaladık, bastıkça ciyak ciyak bağıracaklar, hepsi deşifre olacak” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Kavala’ tartışması büyüyor… FETÖ defterleri açıldı: Ciyak ciyak bağıracaklar
reklam

AKP’li milletvekili Tuğrul Türkeş’in “Kendisi ‘AK Partiliyim’ diyor. Babasını eşeliyorsun. FETÖ çıkıyor” diyerek hedef aldığı AKP’li Mücahit Birinci’den sert bir yanıt geldi. Birinci, Türkeş ve “Osman Kavala” çıkışıyla AKP’lilerin tepkisini çeken Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi için “Bunların damarını yakaladık, bastıkça ciyak ciyak bağıracaklar. Hepsi tek tek deşifre olacak merak etmeyin. Dikkate almadan ciyaklatmaya devam” ifadelerini kullandı.

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin Gezi Parkı Davası ve Osman Kavala’nın tutukluluğuyla ilgili yazıları, AKP’deki bazı isimleri karşı karşıya getirdi. Kavala’nın yeniden yargılanması tartışmalarıyla ilgili topa giren AKP Milletvekili ve aynı zamanda Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türk Delegasyonu Başkanı Tuğrul Türkeş, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

TUĞRUL TÜRKEŞ: HUKUKÇU OLMAYANLARA BENİM İTİRAZIM

Sözcü Gazetesi’nden İsmail Saymaz’ın “Türkiye’nin menfaati için Osman Kavala tahliye edilmeli mi?” sorusuna yanıt veren Türkeş, “Tahliye edilir edilmez; bu benim değil, hukukçuların işidir” ifadelerini kullanırken; AKP’ili Mücahit Birinci ve babası Yavuz Bahadıroğlu’nu hedef aldı. “Ben layihayı (Kavala’nın avukatlarının verdiği dilekçe) okumadan fikir beyan eden hukukçuya (Mücahit Birinci’yi kastediyor), daha da kötüsü, hukukçu olmayanlara, benim itirazım” diyen Türkeş, açıklamasının devamında ise şunları söyledi:

“Kimden olduğunu bilmem. Yani FETÖ’cü müdür, AK Partili midir… Kendisi ‘AK Partiliyim’ diyor. Babasını (Yavuz Bahadıroğlu’nu kastediyor) eşeliyorsun. FETÖ çıkıyor. Bu cümleyi istiyorsan özellikle yaz. Babası ismini değiştirmiş. FETÖ’cülüğünü unutturmaya çalışıyor. Kendisi de kendinden gayrı Amerikancı arıyor.”

BİRİNCİ’DEN YANIT: BASTIKÇA CİYAK CİYAK BAĞIRACAKLAR

Türkeş’in gündem yaratan açıklamaları sonrası AKP’li Mücahit Birinci’den çok sert yanıt geldi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türkeş ve Selvi’yi de etiketleyen Birinci, “Bunların damarını yakaladık, bastıkça ciyak ciyak bağıracaklar. Hepsi tek tek deşifre olacak merak etmeyin. Dikkate almadan ciyaklatmaya devam” ifadelerini kullandı.

Birinci’nin sosyal medya hesabında Türkeş ve Selvi’yi de etiketleyerek yaptığı açıklamaları şöyle:

“Bakın açık ve net söylüyorum: Bu Kavala-Gezi işini kim kovalıyorsa, bunların ipi batıdadır. Parti fark etmeksizin her yere yerleşirler, her yerde iş tutarlar. Bunlar, bugün burada gözükür, yarın başka partiye, başka mecralara giderler. Gittikleri yerin önemi yok, önemli olan kimin ağzıyla konuştuklarıdır. Bunların damarını yakaladık, bastıkça ciyak ciyak bağıracaklar. Hepsi tek tek deşifre olacak merak etmeyin. En büyüğünden en küçüğüne, sonuç fark etmez. ‘KAFALARI’ ne kadar büyükse, ABD/AB, bunlara o kadar büyük tasma takar ve kapı kapı gezdirir. FETÖ filan bunların bir seviye altındadır. Bu etki ajanları, FETÖ’nün üstünde münafıklık potansiyeline sahip işe yaramaz tiplerdir. Dikkate almadan ciyaklatmaya devam.”

NE OLMUŞTU?

Hürriyet yazarı Selvi’nin “Kavala ve Gezi dosyasında yeni gelişme var; benzer gelişmede Ergenekon sanıkları tahliye edilmişti” yazısına, AKP içinden sert tepkiler gelmişti. Eski AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci, “Bu kibritle oynayan ya kendini yakar ya evini yakar” ifadeleriyle tepki gösterirken, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu da, “Ne Osman Kavalaymış arkadaş” demişti.

MÜCAHİT BİRİNCİ’NİN BABASI YAVUZ BAHADIROĞLU KİMDİR?

Atatürk’e, Cumhuriyet’e ve laikliğe düşmanlığıyla bilinen Yavuz Bahadıroğlu bir dönem FETÖ lehinde yaptığı sosyal medya paylaşımları ile hatırlanıyor. Bahadıroğlu, 17-25 Aralık döneminde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında “Lütfen cemaate dil uzatmayın. Ben bir siyasi tavrı konuşuyorum” demiş, başka bir paylaşımında “Ayakkabı kutusuna para konabiliyor, ama kültür, vicdan, ahlak, sevap konamıyor. Şimdi cuma vakti dostlar, Allah kabul etsin” ifadelerini kullanmıştı. Bahadıroğlu, AKP ile FETÖ arasında kavgaya ilişkin tavrını da “Devletle hizmet arasında kalmam. Çünkü ikisi de benim. Sadece kavga üslubunu onaylamıyorum. Buna da ‘yalakalık’ diyen desin umrumda değil” diyerek açıklamıştı.

reklam