reklam
reklam
DOLAR 32,2893 % -0.07
EURO 34,9060 % -0.1
STERLIN 41,4131 % -0.08
FRANG 36,1380 % 0.01
ALTIN 2.391,44 % -0,98
BITCOIN 66.620,01 -1.659
reklam

Erden Timur’un pasifize edilmesinin perde arkası… Galatasaray’da tartışılan isim: Mehmet Özbek

Galatasaray’daki başkanlık seçimlerine az bir süre kala Erden Timur’un yeni yönetimde yer almamasının sebebi Dursun Özbek’in kardeşi Mehmet Özbek.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Erden Timur’un pasifize edilmesinin perde arkası… Galatasaray’da tartışılan isim: Mehmet Özbek
reklam

Trendyol Süper Lig’de üst üste ikinci şampiyonluğuna koşan Galatasaray’da bir yandan gözler 18 ya da 25 Mayıs’ta yapılması planlanan olağan seçimli genel kurula çevrildi. Mevcut başkan Dursun Özbek, kongre üyelerinden bir dönem daha isterken sarı-kırmızılılarda muhalefet Süheyl Batum önderliğinde birleşti.

Seçimin sonucu merak edilirken hiç şüphesiz Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur’un geleceği…

Yönetim kurulunda olup olmayacağı merak edilen ve Dursun Özbek’in listesine girmeyen Erden Timur’un eşinin hastalığından ötürü bu kararı aldığı gündeme yansıdı.

Ancak, Galatasaray kulislerinde konuşulan bir isim daha var ki o kişi Dursun Özbek’in kardeşi Mehmet Özbek.

ERDEN TİMUR’UN YERİNE MEHMET ÖZBEK

Bilindiği üzere Erden Timur bu seçimde yönetimde olmayacak. Başkan Dursun Özbek’in açıkladığı listede de yer almayan Erden Timur’un pasifize edilmesinin sebebi Dursun Özbek’in kardeşi Mehmet Özbek…

Galatasaray’da daha önce başkan danışmanlığı ve Sportif AŞ yönetim kurulu üyeliği yapan 70 yaşındaki Mehmet Özbek’in yeni yönetimle birlikte yeniden Sportif AŞ’ye gireceği, bu kararı öğrenen Erden Timur’un da kenara çekildiği ve yeni yönetimde yer almak istemediği öğrenildi.

OLDUKÇA TARTIŞMALI BİR FİGÜR

23 Mayıs 2015-23 Ocak 2018 tarihleri arasındaki Dursun Özbek’in oldukça başarısız geçen ilk başkanlık döneminin sembol ismi olan Mehmet Özbek, o dönem camia içinde çokça eleştirildi.

O dönem futbolla ilgili her türlü kararı alan, Florya’daki sorunlarla ilgilenen, transfer görüşmelerini yürüten Mehmet Özbek’in yanlış futbolcu transferleri ve teknik direktör seçimlerinde payı olduğu gerekçesiyle o dönem özellikle sosyal medyada Galatasaray taraftarının hışmına uğradı.

DURSUN ÖZBEK: “ERDEN TİMUR, GALATASARAY’A HİZMET AŞKIYLA YANAN BIR ARKADAŞIM”

Geçtiğimiz günlerde Dursun Özbek, Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur’un Galatasaray’a hizmet etmekten geri durmayacağını söyledi.

Başkan Özbek, seçimden sonra Galatasaray Sportif AŞ’nin yönetim kurulunu belirleyeceklerini belirterek, “Seçilen yönetim, Sportif AŞ’yi teşkil edecek. Bu konudaki çalışmalarımız da devam ediyor. Sürecin netleşmesi ancak seçimden sonra olur. Gelen yeni yönetimin en faydalı olacak, en iyi yönetimi kuracağını düşünüyorum. Yönetimlerin amacı zaten Galatasaray’ı başarıdan başarıya koşturmak.” değerlendirmesinde bulundu.

Yönetim kurulunda olup olmayacağı merak edilen ve listeye girmeyen Erden Timur’un durumuyla ilgili Özbek, “Erden Timur’la yedi seneden beri beraber çalışıyorum. Daha önceki başkanlığım döneminde önemli bir sponsorumuzdu. Bir Galatasaray sevdalısı. Galatasaray’a hizmet aşkıyla yanan bir arkadaşım. Hiçbir Galatasaray sevdalısı, Galatasaray’a hizmet etmekten geri duramaz. Seçim sonrası Galatasaray’a hizmet etmek isteyen, hizmet aşkıyla yanan herkesle beraber oluruz. Galatasaray’ı daha iyi günlere taşımak için de hiç tereddütümüz yok.” diyerek sözlerini tamamladı.

ERDEN TİMUR NE DEDİ

Son günlerde liste ve seçim konularının kamuoyunda gündeme geldiğini belirten Erden Timur ise “Bir kere şunun bilinmesini gerekiyor. Bizim için mayıs artık çiçekler açmaya başladı, mayıs bizim ayımız. Bizim yılımız mayısla başlıyor. Bizim yılbaşımız mayıs. Dolayısıyla gündemimizde tek bir şey var, şampiyonluk. Mayıs bizim için seçim ayı değil, şampiyonluk ayı.” açıklaması yaptı.

Oğuz Ok

Galatasaray’da muhalefeti harekete geçiren beş gerekçe: Neden adayızSpor
reklam

YORUM YAP

reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam