reklam
reklam
DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.670,00 -0.403
reklam

TUS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, nasıl öğrenilir?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) sonuçları sonuçları için beklenen gün geldi. ÖSYM sınav takvimine göre TUS sınav sonuçları 17 Nisan 2024 Çarşamba günü açıklanacak. TUS sonuçları açıklandığı andan itibaren adaylar tarafından T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek.

Yayınlanma Tarihi : Google News
TUS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, nasıl öğrenilir?
reklam

2024 TUS ve STS Tıp Doktorluğu sınav sonuçları için adayların beklediği gün geldi. Sınav sonuçları gün içerisinde ÖSYM sayfasında erişime açılacak. Ardından ilerleyen günlerde tercih süreci başlayacak.

TUS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TUS sınav sonuçları, ÖSYM takviminde yer alan bilgiye göre 17 Nisan Çarşamba günü açıklanacak. 

TUS SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

TUS NEDİR?

TUS, yani Tıpta Uzmanlık Sınavı, ÖSYM tarafından yılda 2 kez düzenlenen, tıp fakültesi mezun olmuş kişilerin girdiği, Temel Tıp Bilimleri Testi (TTBT) ve Klinik Tıp Bilimleri Testi (KTBT) olmak üzere iki alt sınavdan oluşan, yeterlik ve yarışma esaslarına dayanan, branş seçme sınavıdır.

TUS, tıp fakültesi mezunlarının uzmanlık eğitimi alabilmeleri için girmeleri gereken bir sınavdır. Sınava, tıp fakültesi mezunlarının yanı sıra, veteriner, eczacılık, kimya, biyoloji veya tıbbi biyolojik bilimler fakültelerinden mezun olanlar da başvurabilir.

reklam