reklam
reklam
DOLAR 32,9490 % 0.15
EURO 35,3571 % -0.09
STERLIN 41,8605 % 0.11
FRANG 36,8285 % -0.07
ALTIN 2.456,05 % -0,55
BITCOIN 61.755,98 3.019
reklam

Mehmet Şimşek dayanamadı isyan etti: Hepsi dedikodu… Külliye de yalanladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arasında kriz olduğuna yönelik iddialara yanıt verdi. Şimşek, “Bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor.” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mehmet Şimşek dayanamadı isyan etti: Hepsi dedikodu… Külliye de yalanladı
reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında kriz ortaya çıktığı ve krizin küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldüğü iddia edildi. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yalanlanan iddia ile ilgili “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik yaşanmamıştır.” ifadelerine yer verildi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin ardından bir açıklama da Bakan Şimşek’den geldi. “Bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor.” diyen şimşek şu ifadeleri kullandı:

“Bizim derdimiz memlekete hizmet, gündemimiz yoğun. Bu zor coğrafyada ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini ve performansını artırmak için yapacak çok işimiz var. Enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, bütçe disiplini tesis etmek ve yapısal sorunları çözmek konusunda kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz. Programımız hedeflerine ulaştığında, vatandaşlarımızın refahı da kalıcı olarak artacaktır. Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız.”

reklam