reklam
reklam
DOLAR 32,2960 % -0.05
EURO 34,9357 % -0.05
STERLIN 41,4751 % 0.04
FRANG 36,1452 % 0.01
ALTIN 2.391,71 % -0,97
BITCOIN 66.859,57 -3.074
reklam

Değişim rüzgarı İYİP’ten sonra Saadet’e esti: Karamollaoğlu gidiyor yerine kim geliyor

Parti kulislerindeki hareketlilikler devam ediyor. Odatv’nin edindiği bilgilere göre Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu görevi bırakacak. Karamollaoğlu’nun görevden ayrılacağı tarih için olağan kongre işaret edilirken, Odatv, genel başkanlık için konuşulan isimleri de öğrendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Değişim rüzgarı İYİP’ten sonra Saadet’e esti: Karamollaoğlu gidiyor yerine kim geliyor
reklam

Mayıs 2023’te yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Genel Başkanlık yarışında Özgür Özel’e kaybetmesiyle başlayan değişim rüzgarı, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında İYİ Parti’de esti. Seçimlerde umduğunu bulamayan İYİ Parti’de, eleştirilerin odağı olan Genel Başkan Meral Akşener, 27 Nisan için seçimli Olağanüstü Genel Kurul kararı aldıklarını açıklamış kendisinin de aday olmayacağını belirtmişti.

RÜZGAR SAADET’E DÖNDÜ

Siyasetteki değişim rüzgarı bu kez yönünü Saadet Partisi’ne çevirdi. Odatv’nin üst düzey parti yetkililerinden edindiği bilgiye göre Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu, genel başkanlık görevini bırakmaya hazırlanıyor.

KONGRE İŞARET EDİLDİ

30 Ekim 2016’da, Atatürk Spor Salonu’da gerçekleştirilen Saadet Partisi 6. Olağan Kongresi’nde 891 oyun 871’ini alarak genel başkan seçilen Karamollaoğlu’nun, görevi bırakmak için yapılacak olan kongreyi işaret ettiği belirtildi. Odatv, parti kaynaklarından 9. Olağan Kongre’nin Kasım ayında yapılmasının planlandığını öğrendi.

KRİTİK TOPLANTI BU HAFTA

Odatv’nin edindiği bir diğer bilgiye göre ise Saadet Partisi’nde seçim sonrası ilk Genel İdare Kurulu toplantısı, il başkanlarının da katılımıyla bu hafta sonu gerçekleşecek. Toplantıda seçim sonuçları ve partinin bundan sonraki süreçte izleyeceği yol üzerine geniş kapsamlı değerlendirmeler yapılacak.

GENEL BAŞKANLIK İÇİN BİROL AYDIN İSMİ GEÇİYOR

Temel Karamollaoğlu’ndan sonra boşalacak olan genel başkanlık koltuğu için henüz bir netlik olmasa da Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın’ın adı parti içinde önde geliyor.

Son olarak yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Birol Aydın, Meclis’te yaptığı konuşmalarda hükümeti özellikle ‘Gazze’ konusunda sert şekilde eleştirdiği konuşmalarla gündem olmuştu.

Talha Özmen

reklam