reklam
reklam
DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.819,68 -0.083
reklam

5 ülkeden vatandaşlarına ‘Orta Doğu’ uyarısı

ABD ve Rusya’nın ardından Fransa, İngiltere ve Hindistan da vatandaşlarına İran, Lübnan, İsrail ve Filistin topraklarına seyahat etmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
5 ülkeden vatandaşlarına ‘Orta Doğu’ uyarısı
reklam

İsrail’in geçen hafta Suriye’nin başkenti Şam’daki İran konsolosluğuna gerçekleştirdiği hava saldırısında aralarında iki üst düzey komutanın da bulunduğu 7 İslam Devrim Muhafızları üyesi öldürülmüştü. Tahran, saldırının ardından İsrail’e karşılık verileceğini açıklamıştı.

Fransa Dışişleri Bakanı Stephane Sejourne, Orta Doğu’daki duruma ilişkin gerçekleştirilen toplantıda, İran’daki Fransız diplomatların aile üyelerinin tahliye edilmesi talimatını verdi. Bakanlığın resmi X hesabı üzerinden yapılan paylaşımda da Fransız devlet memurlarının İran, Lübnan, İsrail ve Filistin topraklarında herhangi bir görev icra etmelerinin yasaklandığı ve vatandaşlara seyahat etmemelerinin tavsiye edildiği duyuruldu.

4 ÜLKE DAHA VATANDAŞLARINI UYARDI

Hindistan, vatandaşlarına İran ve İsrail’e seyahat etmemelerini tavsiye etti.

İngiltere, İran’ın saldırabileceği endişesi nedeniyle İsrail’in kuzeyine seyahat edilmemesini tavsiye etti.

İsrail’deki ABD Büyükelçiliği de dün bir güvenlik uyarısı yayınlayarak çalışanları ve aile üyelerini, ülkenin merkezi bölgelerinin dışına seyahat etmemeleri konusunda uyarmıştı.

Ayrıca Rusya Dışişleri Bakanlığı da vatandaşlarına Orta Doğu bölgesine, özellikle İsrail, Lübnan ve Filistin topraklarına seyahat etmemeleri uyarısında bulunmuştu. 

 

reklam