reklam
reklam
DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 66.670,00 -0.403
reklam

ABD’den İran’a Jet Talep

ABD’nin Orta Doğu Temsilcisi Brett McGurk, Suudi Arabistan, BAE, Katar ve Irak dışişleri bakanlarından, İran’la İsrail arasındaki gerilimi azaltmalarını talep etti. Reuters’ın haberine göre, McGurk, bu yetkililerden İran dışişleri bakanıyla temas …

Yayınlanma Tarihi : Google News
ABD’den İran’a Jet Talep
reklam

ABD’nin Orta Doğu Temsilcisi Brett McGurk, Suudi Arabistan, BAE, Katar ve Irak dışişleri bakanlarından, İran’la İsrail arasındaki gerilimi azaltmalarını talep etti.

Reuters’ın haberine göre, McGurk, bu yetkililerden İran dışişleri bakanıyla temas kurarak Tahran’ın Tel Aviv ile gerilimi düşürmesi çağrısında bulundu.

LUFTHANSA UÇUŞLARI DURDURDU

Alman havayolu şirketi Lufthansa, Orta Doğu’da mevcut durum nedeniyle İran’ın başkenti Tahran’a ve Tahran’dan yapılacak uçuşları durdurdu.

Lufthansa sözcüsü, “Orta Doğu’daki durumu sürekli izliyoruz ve yetkililerle yakın temas halindeyiz. Misafirlerimizin ve mürettebat üyelerimizin güvenliği Lufthansa’nın birinci önceliğidir” dedi.

Sözcü, durumun yeniden değerlendirileceğini belirtti.

Lufthansa, çoğunlukla Türk ve Orta Doğulu havayolu şirketlerinin hizmet verdiği Tahran’a uluslararası uçuş gerçekleştiren tek Batılı havayolu şirketi olarak biliniyor.

reklam