reklam
reklam
DOLAR 32,9490 % 0.15
EURO 35,3571 % -0.09
STERLIN 41,8605 % 0.11
FRANG 36,8285 % -0.07
ALTIN 2.456,05 % -0,55
BITCOIN 61.755,98 3.019
reklam

Adem amcadan Yaren leyleğe bayram hediyesi

Bursa’da balıkçı Adem Yılmaz, Yaren leyleğe balık verdiği anları sosyal medya hesabından “‘İyi bayramlar Yaren, sana bayram şekeri’ notuyla paylaştı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adem amcadan Yaren leyleğe bayram hediyesi
reklam

Türkiye’yi Avrupa Leylek Köyleri ağında temsil eden tek köy olan Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı leylek köyü Eskikarağaç’ta yaşanan balıkçı Adem Yılmaz ile Yaren leyleğin dostluğu milyonlar tarafından ilgiyle takip edilen hikâyeye dönüştü ve yönetmen Burak Doğansoysal tarafından film yapıldı.

Ve geçen 12 yılda her göç zamanı geldiği köyde Adem Yılmaz’ın kayığına konan Yaren, bu yıl da geldi ve beklenen görüntüleri verdi. Yaren’den 7 gün sonra eşi Nazlı da Eskikaraağaç’a geldi.

Göle açılan balıkçı Adem Yılmaz’ın kayığına konarak onun tuttuğu balıklarla beslenen Yaren leylek, Yılmaz’ın göle açılmadığı zamanlarda ise evinin bahçesine gidiyor.

Yaren leylek bayram sabahı da Adem Yılmaz’ın evinin bahçesindeydi. Yılmaz, erken saatte kendisini ziyarete gelen Yaren leyleği, yine balıkla besledi.

Yılmaz, bahçedeki kedilerle birlikte kendisine verilen balıkları yiyen Yaren’in, bayramını kutlamayı da ihmal etmedi. 

“İyi bayramlar Yaren, sana bayram şekeri” diyerek Yaren’i beslediği anları hem balıkçı Adem Yılmaz hem de yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş, sosyal medya hesabından paylaştı.

 

reklam